Imre eddig is szívén viselte a Tisza-tó Poroszló környéki részének tisztaságát. Rendszeresen szervezett szemétgyűjtő akciókat, elkezdte a lebomló anyagból készült csalis dobozok használatát, és aktívan kampányolt a közösségi médiában a szemetelés ellen. A kezdeményezések eredményével nem volt elégedett, ezért új ötlettel állt elő. A célja az lett, hogy a műanyag hulladék – aminek a legnagyobb részét a csontis- és gilisztás dobozok, valamint az etetőanyagos és apró horgászcikkes zacskók adják – el se jusson a vízpartra. A csalis dobozok problémájára új rendszert dolgozott ki: a bolt saját csalitartó doboza megvehető és többször felhasználható, vagy a horgász által hozott saját dobozba adják ki a csalit. Az eredmény azonnali volt. Ahogyan az a mellékelt képeken látható, több száz fel nem használt csalis doboz maradt a horgászboltban.
Egyértelmű, hogy a horgászok megértették a törekvés lényegét, és nem okoz számukra problémát az új vásárlási szokás elsajátítása. Az etetőanyagok csomagolóanyagaira is hatásos módszert talált ki: az etetőanyagot nagy tételben, ömlesztve szerzi be a gyártótól, amit a horgászok a saját edényeikbe kimérve vehetnek meg.
Imre elmondása szerint a horgászok azonnal átálltak a kimérős etetőanyag vásárlására, ami nem csoda, hiszen az előrecsomagolt termék egységárához képest olcsóbban kínálja.
Az ötleteknek azonban még nincs vége: ezentúl a horgokat, a forgókat, kapcsokat és apró kiegészítőket papírzacskóban adja át a vevőknek.
Apróságnak tűnik, de ha belegondolunk, hogy így mennyi nehezen lebomló csomagolóanyag – amit a vízparton könnyen elragad a szél és azonnal hulladékká válik – nem kerül ki a boltból, máris rendkívül jelentőssé válik. A következő lépés pedig a használt damilok kérdése. Sajnos mi azt tapasztaljuk, hogy az összegabalyodott vagy egyszerűen csak elhasználódott zsinórok ott hevernek a parti bokrok ágaiba akadva. Ez egyrészt hulladék, másrészt rendkívül veszélyes a parti zónában megforduló állatokra nézve. A Sellő horgászbolt ezért akciót hirdetett, miszerint a használt damilt náluk leadó horgászok vásárlási kedvezményt kapnak. A damilt aztán a boltban elkülönítetten kezelik.
Véleményünk szerint mindenképpen elismerésre méltó, hogy Imre a profit rovására, ráadásul többletenergia befektetésével tesz a Tisza-tó és a természet védelméért. Bízunk benne, hogy példája követőkre talál, és ötlete elterjed a térség horgászboltjai körében, mert így lehet barátunk a Tisza-tó.
Forrás: http://sporthorgasz.eu/2021/03/23/egy-kovetendo-pelda-a-szemet-elleni-harcban/